5 kroków do planowania i organizowania udanych zakupów spożywczych

Często spotykamy się z taka oto sytuacją. Lodówka pusta, w kredensie bieda, aż piszczy, a obowiązki zawodowe nie pozwalały od dłuższego czasu uzupełnić zapasów w kuchni. Pójście na żywioł i wparowanie do marketu bez zakreślonego planu zakupowego może się skończyć tym co zawsze – kurczę zapomniałem kupić… Oto jak w pięciu prostych krokach zorganizować sobie plan działania, aby dokonać udanych zakupów spożywczych w sklepach Spar.

Krok pierwszy: lista zakupowa

Założenie w tym wypadku jest niezwykle proste, ale to z tego punktu należy wyjść planując przyszłe zakupy spożywcze. Wystarczy prowadzić na bieżąco listę (naklejki na lodówce, lista w telefonie), która zawierać będzie zestawienie produktów, które aktualnie posiadamy w zapasie. Kiedy jakiś artykuł spożywczy się kończy, albo zainteresowanie nim domowników jest znikome, należy adekwatnie taką listę modyfikować. Unikniemy wówczas dublowania na zakupach posiadanych produktów, a z drugiej strony nie będziemy wydawać niepotrzebnie pieniędzy na coś co, kolokwialnie ujmując, nie schodzi.

Krok drugi: sprawdzanie terminów przydatności

To wymaga pewnego rodzaju poświęcenia czasu i energii, ale pozbycie się z kuchni wszystkich artykułów, których termin przydatności minął znacznie ułatwia planowanie przyszłych zakupów spożywczych. Przy okazji, zwracajmy uwagą na to, aby obowiązywała w naszej lodówce czy kredensie zasada znana dobrze pracownikom sklepów – first in, first out. A zatem, to co trafiło do spiżarki wcześniej, na przykład serki homogenizowane, powinny zostać spożytkowane w pierwszej kolejności.

Inne publikacje  Promocje na pieczywo, jak oszczędzać na codziennych zakupach?

Krok trzeci: promocje i zakupy online – espar

Sklepy takie jak Spar, wypuszczają gazetki promocyjne, z których dowiedzieć się można, jakie są aktualne i atrakcyjne zniżki na produkty spożywcze. W dzisiejszych czasach wcale nie trzeba po taką gazetkę udawać się osobiście do danego sklepu. Dzięki dobrodziejstwom internetu mamy coś takiego jak stronę espar, na której nie tylko można poznać obecną ofertę, ale nawet dokonać zamówień online (z dostawą do domu). .

Krok czwarty: czyszczenie terenu przed zakupami

Raz w tygodniu warto zrobić przegląd tego co posiadamy i zaproponować domownikom obiad z wszystkich resztek, jakie się ostały w lodówce czy kredensie. Przecież z kilku rodzajów makaronu można zrobić ciekawe mieszanki, a owoce i warzywa doskonale nadają się na pożywną sałatkę. Pozostałości serów można z powodzeniem zetrzeć do jakiejś potrawy. Wszystko co schodzi i się kończy wpisujemy konsekwentnie na naszą listę zakupową.

Krok piąty i ostatni: planowanie przyszłych posiłków

Prawda jest taka, że rozpisanie sobie z pewnym wyprzedzeniem domowego menu, a zwłaszcza zestawów obiadowych, jakie chcemy przygotować, też znacznie ułatwi zrobienie zakupów spożywczych. Posiadanie tak funkcjonalnego systemu zmniejszy obciążenia nie tylko w kuchni, ale także w portfelu. Udane zakupy spożywcze w sklepach Spar zaowocują uśmiechniętymi minami i dużym apetytem domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *