Pianka do golenia dla alergików

Niektórzy panowie wolą nosić zarost, inni golą się regularnie, ponieważ nie przepadają nawet za kilkudniową brodą. Niemniej jednak maszynka i pianka do golenia stanowią atrybuty każdego mężczyzny, które zawsze znajdziemy w jego łazience. Pianka do golenia niedopasowana do rodzaju skóry może powodować różne reakcje alergiczne, w tym większe podrażnienia na skórze. Na szczęście z myślą o alergikach producenci stworzyli pianki do golenia pielęgnujące skórę, które nie powodują uczulenia. Taki preparat można również przygotować własnoręcznie.

Dlaczego pianka do golenia może wywołać alergię?

Jeśli tuż po goleniu mężczyzna odczuwa swędzenie, pieczenie w okolicy twarzy lub jabłka Adama, może być to oznaka reakcji alergicznej na stosowaną podczas golenia piankę. Liczne badania naukowe potwierdzają, że z podobnymi problemami borykają się nie tylko osoby obdarzone delikatną skórą. Alergia może powstawać przez pojedynczy składnik postrzegany jako antygen, a więc substancję, na którą negatywnie reaguje ludzkie ciało. W przypadku pianki do golenia na skórze może pojawić się wysypka lub bolesne zaczerwienienia. Mogą wystąpić także inne objawy, takie jak:

– suchość skóry;
– czerwone krostki i plamki;
– złuszczający się naskórek.

Kosmetyk zawierający parabeny, konserwanty i substancje wzmacniające zapach zwiększa ryzyko alergii.

Inne publikacje  Idealna cera? To zasługa kilku produktów

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pianki do golenia?

Podczas zakupu środka do depilacji zarostu warto zwrócić uwagę na długość etykiety na produkcie. Z reguły im lista składników jest dłuższa, tym większe prawdopodobieństwo obecności negatywnych komponentów. W pierwszej kolejności należy unikać wspomnianych wcześniej związków, ale także butanu i propanu. Na skórę negatywnie działają: kwas palmitynowy, pantenol oraz gliceryna.

Zobacz: https://www.aptekagemini.pl/kategoria/dla-niego/kosmetyki/pielegnacja-twarzy/do-golenia

Jeżeli zaufanie do kosmetyków z półki sklepowej nie jest zbyt duże, świetnym rozwiązaniem jest naturalna pianka do golenia przygotowana własnoręcznie. Do jej wykonania są potrzebne:

– 200 ml oliwy z oliwek;
– 3 łyżki masła shea lub wosku pszczelego;
– 200 ml żelu aloesowego;
– 200 ml mydła w płynie;
– dwie łyżeczki sody oczyszczonej.

Składniki można nabyć w drogerii i sklepie zielarskim. Po goleniu i zmyciu pozostałości pianki skóra jest gładka, dodatkowo nawilżona i odświeżona.

Nie tylko pianka, ale i sposób golenia

Zaopatrując się w dobrą piankę do golenia, nie można zapomnieć o technice samej czynności usuwania włosków. Białą mieszankę nakłada się zawsze pod włos, zaczynając od górnej wargi. Następnie rozprowadza się ją na podbródku, szyi i policzkach. Po chwili zarost ulega zmiękczeniu i można sięgnąć po maszynkę. Ostrze przykłada się w odwrotnej kolejności. Najpierw powinno dotknąć ono policzków, a skończyć na górnej wardze.

Jak widać, nie tylko skład pianki do golenia jest istotny dla panów zmagających się z alergią. Aby doprowadzić do wolno gojących się ran, przebarwień, plam oraz swędzenia, należy mieć na uwadze sposób golenia.

Inne publikacje  Co robić, aby mieć gładką skórę? Poznaj sekrety kosmetyczek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *