Jak dobrać szczoteczkę do zębów?

Piękne i zdrowe zęby to niewątpliwy atut każdej osoby bez względu na płeć i wiek. Zaniedbane uzębienie negatywnie wpływa na wizerunek i na samopoczucie, przecież wszyscy bez wyjątku, chcemy się jak najczęściej uśmiechać. Jak zatem wybrać odpowiednią szczoteczkę do zębów i olśniewać zniewalającym uśmiechem?

Szczoteczka manualna czy elektryczna?

 Coraz większą popularnością cieszą się szczoteczki elektryczne. Wiele osób wybiera nowoczesny sposób czyszczenia zębów zamiast tradycyjnej szczoteczki. Przewaga szczoteczek elektrycznych nad manualnymi to dokładniejsze czyszczenie zębów i dotarcie do trudniej dostępnych przestrzeni w jamie ustnej. Szczoteczki manualne warto jednak stosować u dzieci, które dopiero poznają zasady higieny jamy ustnej i dopiero po dłuższym stosowaniu, warto zakupić dla malucha szczoteczkę elektryczną oral b z ulubionymi, bajowymi postaciami. Jak zatem wybrać elektryczną szczoteczkę do zębów?

Szczoteczki elektryczne- rodzaje

Szczoteczka elektryczna z wymiennymi końcówkami oral b to najlepszy sposób aby zadbać o dokładne mycie zębów, a tym samym uniknąć wiele poważnych problemów. Dla wielu osób mocnym argumentem będą o wiele rzadsze wizyty u stomatologa, które jak wiadomo nie należą do najprzyjemniejszych. Szczoteczki elektryczne mogą być zasilane bateriami lub akumulatorem. W pierwszym przypadku niezbędna będzie wymiana baterii, a w drugim wystarczy ładowanie poprzez specjalną ładowarkę. Wybierając więc szczoteczkę elektryczną z końcówkami oral b, wygodniejszą opcją będzie zasilana akumulatorem.

Szczoteczka elektryczna czy soniczna?

 Coraz większą popularnością cieszą się tzw. szczoteczki soniczne, czyli wykorzystujące ultradźwięki do dokładnego czyszczenia zębów. Przewaga nad szczoteczkami elektrycznymi polega na tym, że soniczne szczoteczki rozbijają płytkę nazębną oraz usuwają bakterie. Dla wielu osób jest to najlepszy wybór jeśli o chodzi o produkt pozwalający utrzymać piękne i zdrowe zęby.

Czym się kierować przy wyborze szczoteczki do zębów?

 Wbrew pozorom, wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów nie jest taki łatwy. Aby spełniała swoją funkcję i jak najlepiej zadbała o higienę jamy ustnej, warto poświęcić chwilę i wybrać najbardziej dopasowaną. Warto wiedzieć, że na rynku istnieją również specjalistyczne szczoteczki do zębów, przeznaczone dla osób posiadających implanty, noszących aparaty nazębne czy dla osób po chirurgicznych zabiegach stomatologicznych. W wymienionych przypadkach najlepiej skonsultować się ze stomatologiem, aby doradził najlepszy produkt. Poza tym szczoteczki do zębów manualne, jak i elektryczne, różnią się długością rączki, wielkością główki oraz stopniem twardości włosia. Warto zwrócić na te szczegóły przed dokonaniem zakupu, np. osoby zmagające się z problemami dziąseł, powinny raczej wybierać szczoteczkę o miękkim włosiu.

Niezależnie czy zdecydujemy się na szczoteczkę manualną czy elektryczną, należy pamiętać o regularnej wymianie: szczoteczki manualnej czy końcówek oral b w szczoteczce elektrycznej. Dla najlepszych efektów zaleca się wymianę szczoteczki co 3 miesiące.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *