Co robić, aby mieć gładką skórę? Poznaj sekrety kosmetyczek

Wiele z nas nie wyobraża sobie życia bez usuwania owłosienia, gdyż po prostu lubimy mieć gładkie i wypielęgnowana ciało. Wśród wielu metod depilacji można wyróżnić używanie maszynki do golenia, wosku czy plastrów oraz usuwanie owłosienia laserem. Niestety, gdy same wykonujemy te zabiegi, skóra bywa podrażniona. Jakie są sekrety kosmetyczek?

Jak można usuwać niechciane owłosienie? Maszynka do golenia i inne metody

Wśród metod usuwania owłosienie można wymienić: klasyczne (maszynka do golenia, depilacja woskiem, usuwanie mechaniczne) oraz elektrolizę i lasery. Klasyczne metody golenia są skuteczne na kilka dni, czasami nawet krócej, gdyż macierz włosa pozostaje nienaruszona, więc włos odrasta bardzo szybko. Wiele kobiet nadal goli włosy maszynką, gdyż jest to zabieg tani i szybki. Najlepiej robić to pod prysznicem, gdzie najłatwiej namydlić skórę – chodzi o to, by ją zmiękczyć. Nowoczesne maszynki dla kobiet mają podwójne ostrza zabezpieczające przed skaleczeniem. Dodaje się do nich pasek tworzywa nasączony substancjami łagodzącymi, np. wyciągiem z aloesu. Coraz popularniejsze są depilatory chemiczne w kremie, piance lub mleczku. Stosuje się je szybko i bezboleśnie, ale musimy pamiętać, że działają tylko na owłosienie znajdujące się na powierzchni skóry, dlatego po zabiegu włoski dość szybko odrastają, zwykle po 4-5 dniach. Wygodną, ale dosyć bolesną metodą depilacji jest usuwanie włosków elektrycznym depilatorem. Depilator radzi sobie z włoskami bardzo krótkimi i z dłuższymi, kilkumilimetrowymi. Niektóre panie stosują plastry z woskiem, które dokładnie usuwają włosy.

Inne publikacje  Idealna cera? To zasługa kilku produktów

Jak używać maszynki do golenia i innych sposobów depilacji, by skóra była idealnie gładka?

Jeśli marzysz o nogach tak gładkich, jak po depilacji u kosmetyczki, musimy stosować się do wielu zasad. Przed szaleństwami z maszynką do golenia weźmy gorącą kąpiel, by zrelaksować ciało, otworzyć pory skóry i zmiękczyć włoski. W trakcie kąpieli należy zastosować peeling gruboziarnisty, który usunie niedoskonałości i wygładzi skórę. Proces usuwania owłosienia zależy od naszych preferencji, ale zasady pielęgnacji są takie same. Po depilacji ciało trzeba delikatnie osuszyć, a następnie wetrzeć w nie nawilżający i łagodzący balsam np. z dodatkiem panthenolu lub alantoniny. Kosmetyk powinien ukoić podrażnienia i zmniejszyć zaczerwienienie. Jeśli skóra została podrażniona, możemy zrobić delikatny masaż przy użyciu kojących olejków, np. jojoba, z awokado lub z drzewa herbacianego. Krostki można posmarować apteczną maścią z witaminą A, co przyspieszy ich gojenie. Ważne jest, by nie używać kosmetyków z alkoholem, co mogłoby powodować podrażnienia.
Usuwanie owłosienie jest koniecznością, jeśli chcemy mieć gładkie ciało. Bez względu na to, czy używamy maszynki do golenia, czy też plastrów z woskiem, musimy zadbać o skórę. Depilację powinna poprzedzić kąpiel w ciepłej wodzie, a zakończyć nałożenie pielęgnującego balsamu.

Źródło: https://www.aptekagemini.pl/category/dermokosmetyki-do-ciala-depilacja-maszynki-do-golenia-i-ostrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *